Άρης Σούδας – Ίκαρος Μουρ. 5-0 / Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας – 26η αγωνιστική. Συνέχισε το νικηφόρο σερί του ο Άρης.

Με τη διεξαγωγή της 26ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Χανίων. Ο Άρης Σούδας φιλοξένησε την Κυριακή στο γήπεδο της Σούδας την ομάδα του Ίκαρου Μουρ. και επικράτησε με σκορ 5-0.

O Άρης προηγήθηκε 1-0 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με σουτ του Β.Λιάσκα μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα σε σουτ του Παπαθανασίου. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 54′ ο Παπαθανασίου μετά από πάσα του Β.Λιάσκα πέτυχε το 2-0, ενώ ο Φ.Τσίγκας με κεφαλιά στο 61′ το 3-0. Στο 69′ ο Ροκάκης έκανε το 4-0 με κεφαλιά και ο Φ.Τσίγκας με σουτ στο 73′ το 5-0 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για την επόμενη 27η αγωνιστική (3/4/2024) ο Άρης θα φιλοξενηθεί στο γήπεδο των Μουρνιών από τον Μινώταυρο.

Άρης Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Μανιαδάκης, Β.Λιάσκας, Κονταράκης (54′ Παναγιωτάκης), Σούλιαρης, Ροκάκης, Γεωργίου (46′ Τσίγκας Φ.), Στρατουδάκης (64′ Λιάσκας Ε.), Βαρδάκης, Σελινιωτάκης (70′ Τσίγκας Κ.), Παπαθανασίου, Κοντεκάς Αναπληρωματικοί: Κοκκαλάς, Τερεράκης, Μαρκαντωνάκης, Τσούγκρης

Ίκαρος Μουρ. (Γιάννης Μαρκάκης): Τραχίλης, Νταμαδάκης (56′ Παπαγεωργίου), Καστρινάκης, Χαϊδεμενάκης, Αρτσιδάκης (68′ Σταμενίτης), Γελασάκης (56′ Χριστόπουλος), Ζυμβγραγάκης, Νιολάκης, Ζντράβκοβιτς (6′ Κουργιαντάκης), Παπαδοκωνσταντάκης (56′ Κελέση), Λαφαζάνης

Τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια της 26ης αγωνιστικής : ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 2-1, ΓΡΑΝΙΤΗΣ – ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 4-1, Α.Ε.ΚΥΔΩΝΙΑΣ – ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ/ΑΟΔΑ 2-1, ΙΩΝΙΑ 2000 – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 2-2, ΑΠΟΛΛΩΝ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. 4-1, ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚ. – ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 8-1, ΣΠΑΘΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. 1-1