Ηρακλής Νερ. – Άρης Σούδας 0-1 / Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας – 22η αγωνιστική. Νίκη στις καθυστερήσεις για τον Άρη.

Share on facebook
Share on twitter

Με τη διεξαγωγή της 22ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το Σαββατοκύριακο το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Χανίων. Ο Άρης Σούδας φιλοξενήθηκε στην στο γήπεδο των Νεροκούρου από την ομάδα του Ηρακλή Νεροκούρου και πήρε μια δύσκολη νίκη με σκορ 1-0.

Σ’ ένα παιχνίδι που στο πρώτο ημίχρονο ο Άρης δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιούργησε μία από τις οποίες σημειώθηκε όταν μετά απο εκτέλεση φάουλ του Στρατουδάκη η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι μετά από απόκρουση του Πουλιδάκη. Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι με καμία από τις δύο ομάδες να μην καταφέρνει να σκοράρει τελικά ο Άρης Σούδας πήρε τη νίκη με 0-1 μετά από ένα αυτογκολ που σημειώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα όταν μετά από εκτέλεση φάουλ του Στρατουδάκη ο Κωνσταντουδάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Για την επόμενη 23η αγωνιστική (23/3/2024) ο Άρης θα φιλοξενήσει στο γήπεδο της Σούδας την ομάδας της Ιωνίας 2000.

Άρης Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Μανιαδάκης, Λιάσκας Β. (90’+7) Παναγιωτάκης), Κονταράκης, Σούλιαρης, Ροκάκης, Τσίγκας Κ., Στρατουδάκης, Βαρδάκης, Σελινιωτάκης, Μανταδάκης (77′ Κοντεκάς), Τσίγκας Φ.(72′ Λιάσκας Ε.) Αναπληρωματικοί: Kulla, Λεβεντέλης, Τερεράκης

Ηρακλής Νεροκ. (Παναγιώτης Παλαθούρας): Πουλιδάκης, Παπαδάκης (77′ Βέρδος), Μαρκουλάκης, Κωνσταντουδάκης, Κοντόπουλος, Γιαννολλάρη (71′ Ξυλάκης), Ξενάκης, Σπανουδάκης (87′ Ξανθουδάκης), Μυριδάκης, Γιαννακούρος, Σωτηρίου.

Τα αποτελέσματα στα υπόλοιπα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής : ΙΩΝΙΑ 2000 – ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 3-1, ΑΠΟΛΛΩΝ – Α.Ε.ΚΥΔΩΝΙΑΣ 0-1, ΣΠΑΘΑ – ΓΡΑΝΙΤΗΣ 13-, ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. – ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 2-2, ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ – ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ 1-3, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. – ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡ. 2-1, ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ/ΑΟΔΑ – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 2-1

Άλλα νέα

Σπάθα – Άρης Σούδας 3-2 / Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας – 29η αγωνιστική. Ήττα μετά από έντεκα νικηφόρους αγώνες για τον Άρη.

Με τη διεξαγωγή της 29ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το Πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας Χανίων. Ο Άρης Σούδας φιλοξενήθηκε σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Κολυμπαρίου