Πρωτάθλημα Α’ Κατηγορίας – 14η αγωνιστική / Άρης Σούδας – Σπάθα 3-0. Νίκη στο φινάλε για τον Άρη.

Για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Α’ Κατηγορίας Χανίων ο Άρης Σούδας φιλοξένησε στο γήπεδο της Σούδας την ομάδα της Σπάθας και επικράτησε με σκορ 2-1.

Ο Άρης Σούδας που ξεπέρασε και το εμπόδιο της Σπάθας στο τέλος του αγώνα προηγήθηκε με κεφαλιά του Σελινιωτάκη στο 30′ μετά από εκτέλεση κόρνερ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης Σούδας είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα γκολ του με τον Παπαθανασίου αλλά τελικά η Σπάθα ισοφάρισε στο 61’ με τον Κένγκα.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης Σούδας κέρδισε πέναλτι με τον Φ.Τσίγκα, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Σελινιωτάκης και πέτυχε 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για την επόμενη 15η αγωνιστική ο Άρης θα αγωνισθεί ως φιλοξενούμενος στο γήπεδο της Σούδας με αντίπαλο τον πρωτοπόρο Απόλλωνα.

Άρης Σούδας (Στέλιος Κουκουδάκης): Μανιαδάκης, Σούλιαρης, Τσίγκας Κ., Λιάσκας Ε. (71′ Γεωργίου), Στρατουδάκης, Βαρδάκης, Μαρκαντωνάκης (71′ Τσίγκας Φ.), Σελινιωτάκης, Παπαθανασίου, Κονταράκης, Μανταδάκης.

Αναπληρωματικοί: Kulla, Παναγιωτάκης, Σπάχο, Ροκάκης, Τσιμπρικίδης, Τσούγκρης

Σπάθα (Στέλιος Τζωρτζάκης): Δασκαλάκης, Ροδοκανάκης, Νάξι, Αδαμάκης (60′ Μαριανάκης), Λαζάρ, Περαθωράκης, Κένγκα, Κολομπάκης, Σαράντος, Σαντσόλλι, Κουρινός.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής : ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ/ΑΟΔΑ – ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 2-0,  ΙΚΑΡΟΣ ΜΟΥΡ. – ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ 0-3, ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ. 4-3 ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ – ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΑ 3-0, ΓΡΑΝΙΤΗΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΘ. 8-0, Α.Ε.ΚΥΔΩΝΙΑΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡΟΚ. 1-0, ΙΩΝΙΑ 2000 – ΑΠΟΛΛΩΝ 0-2